BARCELONA

Czerwiec w Barcelonie
Czerwiec w Barcelonie

W połowie czerwca wybraliśmy się na cztery dni do Barcelony. Absolutnie przepiękne miasto! Barcelonę odwiedziłam jakieś 13 lat temu w czasach licealnych, lecz niewiele z tego wyjazdu pamiętam. Mając tych 'kilka' lat mniej zwracałam uwagę na zupełnie inne rzeczy niż teraz. Poza tym inaczej podróżuje się z zorganizowaną wycieczką, a i inaczej kiedy sami decydujemy gdzie pojedziemy, co odwiedzimy i gdzie będzięmy jeść.


Niedzielne późne popołudnie spędziliśmy na wycieczce po Casa Milà. Wieczorne zwiedzanie zwieńczone jest fantastycznym pokazem świateł na dachu, z widokiem na Barcelonę. Na koniec, na parterze czekał na wzystkich mały poczęstunek przy kieliszku Cavy. Naprawdę warto!

Casa Milà
Casa Milà
Casa Milà
Casa Milà

Poniedziałek spędziliśmy na zwiedzaniu z przewodnikiem dzielnicy Eixample. Nasz fantastyczny przewodnik jest Holendrem żyjącym w Barcelonie od 5 lat. Opowiedział nam mnóstwo historii o życiu obcokrajowca w Barcelonie, pokazał nam perełki architektoniczne oraz zabrał nas na targ, gdzie przybliżył nam lokalną kuchnię. Mogliśmy nawet wjechać na dach hotelu tylko i wyłącznie po to, by podziwiać widoki!

Barcelona
Barcelona

Poniedziałek był dniem wyjątkowym, zakończonym spacerem w parku Ciutadella, w którym moja druga połówka padła na kolano i zadała mi TO ważne pytanie.

Park Ciutadella
Park Ciutadella

Najlepsze śniadanie w Barcelonie możecie zjeść w Brunch & Cake przy Carrer Enric Granados 19. Jeżeli kochasz śniadania tak bardzo jak ja, tego miejsca nie możesz ominąć. Pamiętaj o tym, żeby być w miarę wcześnie, jeżeli chcesz uniknąć kolejki. Tak, KOLEJKA na śniadanie! To miejsce jest tak pyszne!

 

Brunch & Cake - Carrer Enric Granados 19
Brunch & Cake - Carrer Enric Granados 19

Ostatnie dwa dni spędziliśmy na zwiedzaniu pozostałych dzielnic Barcelony, podziwianiu architektury i objadaniu się bez wyrzutów sumienia (koniecznie odwiedźcie 2254 Barcelona przy Carrer del Consell de Cent 335). Z pewnością tu wrócimy i następnym razem będzemy zwiedzać na rowerach.

2254 Barcelona - Carrer del Consell de Cent 335
2254 Barcelona - Carrer del Consell de Cent 335

Write a comment

Comments: 0