Vt Wonen & Design Beurs

Odwiedź www.alexdewitte.nl
Odwiedź www.alexdewitte.nl

Pomimo wszystko, tegoroczne targi Vt Wonen & Design Beurs były całkiem pozytywnym doświadczeniem. Udałam się na nie z dwoma koleżankami: szczęśliwą posiadaczką nowego domu i przyszłą posiadaczką nowego domu. Szukałyśmy inspiracji, czegoś co nas zaskoczy, a także czegoś odmiennego, dziwacznego ale zabawnego. Niestety tegoroczna wystawa nie była dla nas tak interesująca jak ta z 2013 roku. Uchwyciłam nawet, że jedna z firm, na którą zwrociłam uwagę poprzednio, ma w swojej ofercie dokładnie taki sam asortyment poszewek na poduszki co, dwa lata temu. Jakoś nie mogłam w to uwierzyć, ale wróćmy do pozytywów.

Jedno ze stanowisk Vt Wonen oferowało projektowanie swojej własnej pocztówki za pomocą prasy drukarskiej. Dostępne były różne kształy, litery i kolory tuszu. Czy stworzyłyśmy pocztówkę? Nie. Dlaczego? Kolejka była długa, a my byłyśmy głodne.

Jednym z głównych elementów w aranżowanych wnętrzach był kolor. Meble i dodatki dopasowane były do koloru ścian. Niebieskie ściany - niebieskie obrazy, niebieska kanapa, niebieskie, poduszki, niebieski dywan, niebieski wazon. Zielone ściany - zielone grafiki, zielona poduszki połączone zostały z naturalnymi, ziemistymi kolorami mebli. Szare ściany - szare ramy, szara leżanka, szare poduszki, szary koc, szary dywan, szara podłoga.

Dużą rolę w prezentowanych wnętrzach odgrywały też rośliny. Umieszczone były w donicach lub wazach na podłodze, stołach, regałach, a także podwieszone. Bardzo spodobała mi sie również stacja do przesadzania.

Jak wspomniałam na początku, targi nie do końca spełniły nasze oczekiwania. Mimo to, miło spędziłyśmy czas i upewniłyśmy się co jest popularne w tym roku. Nie wiem, czy wybierzemy się w przyszłym roku, ale już w ten weekend jedziemy do Eindhoven na Dutch Design Week. Myślę, że ta wyprawa będzie bardzo ekscytująca. Już nie mogę się doczekać!

Write a comment

Comments: 0