POKÓJ MIESIACA - LUTY

Porozmawiajmy o kuchni! Ponieważ istnieje wiele firm produkujących meble kuchenne, postanowiłam nie wybierać producentów, lecz skupić się na materiałach, kolorach i akcesoriach.
Oprócz bycia stylową, kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu. Mieszkając w różnych miejscach, zaobserwowałam kilka rzeczy:
- Stal nierdzewna jest ładna, ale bardzo łatwo się brudzi. Tłuste plamy, odciski palców, zacieki ... Może ktoś ma jakąś magiczną sztuczkę, aby ją łatwo czyścić, ja nie. Dlatego staram się unikać dużych powierzchni ze stali nierdzewnej.
- W poprzednim mieszkaniu moi rodzice mieli kremowe, drewnopodobne blaty kuchenne. Powierzchnia miała fakturę drewna – małe, wąskie rowki. Wszystkie zanieczyszczenia w nich zostawały i bardzo ciężko się ją czyściło, przez co blaty były mało higieniczne. Dlatego wybrałabym kamień, beton lub gładki laminat.
- W tej chwili, mam czarne, dość błyszczące fronty szafek. Znowu... odciski palców... Notatka na przyszłość: wybrać inny kolor!

- Ceramiczna umywalka. Moi rodzice mają kremową. Piękną! Ale porysowała i odbarwiła się bardzo łatwo. Ostatnią rzeczą, która powinna nas niepokoić podczas gotowania jest to, czy nie uszkodzimy zlewu narzędziami kuchennymi.
- I na koniec - drewniana podłoga w kuchni. Niemal wszystko, co upuścisz podczas gotowania, pozostawia paskudne, tłuste plamy. Po kilku latach, podłoga wygląda jak dalmatyńczyk


Znalazłam też dobry sposób na rozwiązanie problemu poplamionej drewnianej podłogi w kuchni. Wiem, że płytki są doskonałym rozwiązaniem. Ale jeśli Twoja kuchnia i salon stanowią jedną otwartą przestrzeń, może być trudno połączyć dwa różne materiały na podłodze.
Ostatnio natknęłam się na kilka zdjęć i rozwiązanie na nich przedstawione całkowicie skradło mi serce. Zakochałam się również w sześciokątnych płytkach podłogowych. Zresztą zobaczcie na własne oczy i dajcie mi znać, co myślicie!

Aby urozmaicić swoją kuchnię, można powiesić ciekawe lampy nad wyspą, blatem kuchennym, lub stołem.
Znalazłam kilka wzorów:

 

1. Piękny, prosty wzór polskiego projektanta - Pani Jurek dostępny w wielu różnych kolorach tutaj.
2. Lampa HKLiving dostępna jest tutaj.

3. Ręcznie wykonane lampa Lila od Sean dostępna tutaj.
4. Lampa Papoula od Sean dostępna tutaj.
5. Lampa Pomax Tenerife, którą możecie znaleźć tutaj.

Miałam spore trudności ze znalezieniem kilku interesujących  krzeseł barowych. Dajcie mi znać, jeśli znacie jakieś godne polecenia.

 

1. Bernhard z IKEA.
2. Skogsta z IKEA.
3. Gubi dostępne tutaj.

Na ściany wybrałam coś, co doda osobistego charakteru waszej kuchni. Graficznie przedstwione miejsca, które odwiedziliście lub miejsca, które są jeszcze na waszej liście. Te zamieszczone poniżej są zaprojektowane przez Minimal Mill, kolektyw grafików z Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Portugalii, Filipin, Szwajcarii, Belgii i oczywiście Polski. Plakaty te, oraz wiele więcej innych możecie znaleźć tutaj.

Idąc tym samym tropem, proponuję tablicę korkową – mapę świata.

Dajcie mi znać, jaka jest Wasza ulubiona aranżacja kuchni?

Write a comment

Comments: 0